
- Fejfájás, dekoncentráltság
Gyakori fejfájás esetén érdemes elgondolkodni azon, mennyi folyadékot ittunk meg az elmúlt napokban. Ha nincsen elegendő folyadék a szervezetünkben, az felszívja a vizet az összes szövetből, az agy szövete veszít a nedvességből és összezsugorodik. Ez okozza a fejfájást, kimerültséget, ingerlékenységet. Amikor az agy és az idegrendszer nem jut elég vízhez, nem tud rendesen működni. Délutáni fáradtság esetén kávé helyett igyunk meg fél liter vizet és perceken belül érezni fogjuk, hogy életkedvünk és energiánk visszatért. A víz a test legfontosabb energiaforrása, az agysejteknek kétszer több energiára van szükségük, mint az test más sejtjeinek és a víz az, ami mindennél jobban biztosítja ezt az energiát!
- Sötét színű vizelet
Ha sötét színű a vizeletünk, az már komoly figyelmeztető jel, hogy túl kevés a folyadékbevitel, ideje gyorsan meginni 2-3 pohár vizet. Amennyiben kevés folyadékot juttatunk a szervezetbe, a vizelet is koncentráltabb, ugyanis a távozni készülő salakanyagok kis mennyiségű folyadékban tudnak csak kiürülni. Természetesen más is utalhat a sötét vizeletre, például egyes gyógyszeres kezelés is járhat azzal, hogy besárgul a vizelet. Ha csökken a vizelet mennyisége, ez nem csak a húgyúti fertőzések kockázatát növeli meg, de hosszú távon a vesék is károsodhatnak, mivel nem áll elég folyadék a rendelkezésükre, hogy a salakanyagok távozzanak a szervezetünkből.
- Száraz bőr, intenzív ráncosodás
Elégtelen folyadékfogyasztás a bőrünkön hamar meglátszik, ráadásul a vízhiány a ráncok melegágya. Hiába minden drága arcápoló szérum, csodakozmetikus, ha a belsőnk hidratálására nem figyelünk! Napközben könnyen megfeledkezünk a folyadékpótlásról, pedig az egyik leghatékonyabb ránctalanító eljárás, ha tudatosan figyelünk a szervezetünk belső hidratáltságára. Az optimális mennyiség napi nyolc nagy pohár víz, ahhoz hogy egész nap hidratáltak maradjunk! Kezdjük a reggelt azzal, hogy megiszunk fél liter ásványvizet, amennyiben ezt rendszeresen tesszük, a hatást hamar tapasztalni fogjuk bőrünkön.
Tudtad? A kevés folyadék fogyasztás is lehet annak az oka, hogy cukros ételekre vágyunk? A szervezet gyakran a szomjúságot tévesen éhségként azonosítja. Ha nem iszunk eleget, a szervezetünk nem tudja feldolgozni a bevitt cukrokat, így energiát raktároz, ezáltal még több cukros ételre fogunk vágyni. Még egy érv, hogy tudatosan figyeljünk a napi folyadékbevitelre, ha nem szeretnénk plusz kilókat!