- A hajszárító kiszárítja a hajat?
Ha a haj és a hajszárító között legalább 20 centi a távolság, akkor semmiféle káros hatással nem kell számolnunk. Feltéve, ha meleg levegőt alkalmazunk a hajunk szárításához, nem pedig a legforróbb fokozatot. Fontos, hogy a hajszárító többféle sebesség - és hőmérséklet beállítással rendelkezzen.
- Tipp: Lehetőleg használjunk Ionos hajszárítót a fényes, sima hajért. Az ionos hajszárítóval elérhető az azonnali ápolás és kondicionálás. Segítségével a negatív töltésű ionok megszüntetik az elektrosztatikusságot, kondicionálják a hajat, selymesebbé teszik a hajszálak külső hámrétegét, ezáltal a haj fényesebb és ragyogóbb lesz. A haj természetes nedvességtartalma megmarad, nem lesz töredezett, viszont fényes, csillogó marad.
Az öregedés elleni krémet csak 45 év felett érdemes használni?
Sajnos a napjainkat jellemző felfokozott, rohanó életvitel, a stressz, a légszennyezés, a táplálkozásunk során bevitt sok adalékanyag nem kedvez a bőrünknek sem. Ezek a folyamatok felgyorsítják a bőr öregedését.
- Itt jegyzem meg, hogy a bőr öregedését kétféle típusba sorolható okok befolyásolják: a környezeti tényezők, amelyek a bőr külső öregedéséért felelősek, illetve az örökletes, genetikai adottságok, amelyek a bőr belső öregedésének ütemét határozzák meg. A mértéktelen napozás és szoláriumozás a bőr öregedését meghatározó egyik legfontosabb tényezők. Az öregedés jelei a bőrön legnagyobb részt a napsugárzás következtében alakulnak ki. A belső tényezők minden embernél genetikailag kódoltak.
Ezért ajánlott már 35 év felett az úgynevezett anti-aging termékek használata. Vannak olyan esetek, amikor már 30 év körül megjelennek az első ráncok a szem környékén, ezek könnyen elmélyülnek, ezzel együtt megjelennek a szarkalábak, ilyen esetben feltétlenül kezdjünk öregedés elleni krémeket alkalmazni.
- A ricinusolaj vastagítja a szempillákat?
A szempilla méretéhez semmi köze nincs a ricinusolajnak. A szempillánk méretéért, vastagságáért szintén a genetika felelős. Azonban a köztudatban helyesen él az a feltevés, hogy a ricinusolaj jótékony hatással van a szempillára, mégpedig azért, mert a szempillákat puhítja, selymesen simává varázsolja. A ricinusolaj a ricinus növény magjából hideg sajtolással készült, igen nehezen száradó, zsíros olaj, amit a használatkor is érdemes szem előtt tartani. Keressünk egy olyan szempillaspirált, amit már nem használunk, majd ennek a keféjével vigyük fel óvatosan az olajat a pillákra. Mindig figyeljünk oda, hogy ne kerüljön ricinusolaj a szemünkbe, különben sokáig csípni fog.