Az olvasottság nem publikus.

Pár perc az egészségért

  • Rólam
  • Wellness / Szálloda
  • Szépség
  • Teszt
  • Partnereink
  • Médiaajánlat
  • Kapcsolat
7 dolog, amit sose tegyél repülés közben!

7 dolog, amit sose tegyél repülés közben!

repulon_1.jpg

Napsütés, meleg, tenger vagy éppen városlátogatás? Lassan eljön a nyaralás ideje, amikor repülőre száll a család. A repülés az egyik legbiztonságosabb és sokszor a legkényelmesebb utazási mód. Ugyanakkor érdemes néhány dolgot elkerülni repülés közben, ha nem szeretnénk kellemetlen élményekkel gazdagodni.

  • Kerüljük a kávé és a tea fogyasztását!

A tapasztalt utasok már tudják, hogy teát és kávét nem tanácsos kérni a repülőutak alatt. Ennek mi az oka? Egy szakemberekből álló csoport - mely  laboratóriumi körülmények között megvizsgálta a különböző légitársaságok által felszolgált italokat - arra a megdöbbentő eredményre jutott,  hogy a forró italok elkészítéséhez használt ivóvíz nagy százalékban tartalmaz baktériumokat. (Valószínűleg hosszú ideje nem pucolták ki a tartályokat, így rengeteg baktérium juthat a vízbe.) Ha a repülőn inni szeretnénk, maradjunk inkább az üdítőknél, palackozott víznél, kávét pedig felszállás előtt fogyaszthatunk a terminálban. Jobb a békesség, hogy földet érve ne egy hasmenéssel gyűljön meg a bajunk!

  • Ne viseljünk kontaktlencsét!

A kontaktlencse általában szárazabbá teszi a szemet, ami különösen érvényesül a repülőn, ahol a levegő egyébként is szárazabb, mint a földfelszín közelében. A kabinban lévő száraz levegő irritálhatja a szemet. Ezért van az, hogy akik kontaktlencsét hordanak, gyakran szenvednek repülés közben a szemviszketéstől. Kényelmünk érdekében inkább viseljünk szemüveget!

  •  Ne maradjunk ülve egész úton!

Még ha nem is messzire repülünk, csak ide a szomszédba, akkor is figyeljünk arra, hogy időnként átmozgassuk a lábainkat. Repülés közben lassabb a véráramlás a szervezetünkben, ha pedig mozdulatlanul ülünk órákon át, növelhetjük a trombózis esélyét. Legalább minden órában egyszer álljunk fel és nyújtózzunk ki, miközben megmozgatjuk az egész lábunkat! 

Tévhit, hogy ha fáradtan ülünk repülőre, könnyebben alszunk el. Ellenkezőleg, érzékenyebbek leszünk mindenre, de az alvás még így sem fog menni.

  • Ne alkohollal bátorítsuk magunkat!

Jó ötletnek tűnhet elütni az időt és csökkenteni a repülés okozta izgalmakat egy pohár borral vagy egy vodka-tonikkal, ugyanakkor ezek az italok dehidratálják a szervezetet. Sajnos a repülőgép levegője olyan száraz, hogyha alkoholt fogyasztunk a repülés előtt vagy közben, leszállásnál olyanok leszünk, mint egy kiszáradt szivacs. Ráadásul az alkohol intenzívebben hat a magasban. Egy ital a levegőben olyan, mintha a földön dupla mennyiséget ittunk volna! Vigyázzunk, gyorsan a fejünkbe száll!

Utazás előzz ne nézzünk légikatasztrófa filmeket! Ne csodálkozzunk, ha ilyen filmek után a repülőgép fedélzetére lépve, minden egyes hangtól, rezzenéstől tele lesz a nadrágunk. 

  • Kerüljük a nagy evészetet!

A magasság növekedése a bélgáz mennyiségét akár 30% -kal is növelheti, ezért ajánlott kerülni a szénsavas italok fogyasztását a felhőkben. 35 ezer láb magasságban az emésztőrendszer sokkal nehezebben működik, a telített zsírsavaktól még gyomorégésünk, hányingerünk is lehet. Kerüld a nagy lakomákat és a szélhajtó ételeket, melyek fokozzák a gázképződést, amik miatt igen kellemetlenül érezhetjük magunkat. A légi betegség kivédésére pedig együnk gyömbértartalmú ételeket, vagy gyömbértablettát. Ha a gyomrunk rosszul viseli a repülést, a szárnyak közötti helyre kérd a jegyedet, az a legnyugalmasabb része a fedélzetnek.

  • Ne sortban vagy miniruhában utazzunk!

Ha lehet, próbáljunk meg olyan ruhát viselni, amely megakadályozza, hogy a bőrünk az üléssel érintkezzen. Az üléseket nem tisztítják a járatok között, és az üléseken a baktériumok könnyen megtelepszenek. A repülőgépek legtöbb felülete valószínűleg nem tisztább, mint más közlekedési eszközön. Ritkán gondolunk ebbe bele, amikor a rövidnadrágunkban ülünk az előttünk sokak által agyonhasznált ülésen!

  • Ne érezzük magunkat kellemetlenül, ha a légiutas-kísérőtől segítséget kérünk!

Az utazási betegség vagy kinetózis fáradtságot, szédülést, hányingert okoz. Ha hajlamosak vagyunk a kinetózisra, akkor utazás előtt és alatt kerüljük a gázképző ételek és italok fogyasztását, valamint a dohányzást. Lehetőleg a gép szárnyainak közelébe foglaljunk helyet, mert itt a legkisebbek a légi betegséget provokáló mozgás. Sokat segít, ha a tekintetünket a horizontra irányítjuk, így a legkisebb az imbolygás érzete. Ha már érezzük a tüneteket kerüljük a hirtelen fejmozdulatot, a fejünket hajtsuk hátra, de a szem maradjon nyitva. Néhány korty hideg üdítő is jótékony hatású lehet. Jelezzük a légiutas-kísérőknek, hogy milyen problémával küzdünk. Segíteni fognak! Ne érezzük magunkat kellemetlenül, ha szükségünk van rájuk.  

Kellemes repülést!

komment Tovább
7 dolog, amit sose tegyél repülés közben! Tovább
Facebook Tetszik
0
komment

Ajánlott bejegyzések:

  • Konditerem nélkül is bombaformában – Próbáld ki! Konditerem nélkül is bombaformában – Próbáld ki!
  • Megújuló bőr titkos trükkjei Megújuló bőr titkos trükkjei
  • Csontritkulás? Előzd meg könnyedén! Csontritkulás? Előzd meg könnyedén!
  • Fejfájás: A lélek üzenete Fejfájás: A lélek üzenete
  • Természetes szépség egyszerűen Természetes szépség egyszerűen

A bejegyzés trackback címe:

https://parpercegeszseg.blog.hu/api/trackback/id/tr7013993750
Facebook Twitter Instagram

Hirdetés

Pár perc az egészségért

Fontos, hogy mindegyikünknek legyen pár perce Önmagára! Kérlek tarts velem, hogy hétről-hétre hasznos információval legyél gazdagabb! Praktikus tanácsok a mindennapokra egészség, szépség, wellness, párkapcsolat témakörben!

 oldal.jpg

Facebook oldaldoboz

Tovább a Facebook-ra

Keresés

A Pár perc egészség blogon megjelenő írások, cikkek a szerző tulajdonát képezik.

  • Msylwia (profil)
Health & Wellness & Beauty
süti beállítások módosítása
Dashboard