Az olvasottság nem publikus.

Pár perc az egészségért

  • Rólam
  • Wellness / Szálloda
  • Szépség
  • Teszt
  • Partnereink
  • Médiaajánlat
  • Kapcsolat
6 tévhit  a hajhullásról!

6 tévhit a hajhullásról!

hajhullas_1.jpgA hajhullás minden nő rémálma, ugyanakkor rengeteg tévhit kering, melyek közt biztosan akad legalább egy olyan, amit már Te is hallottál. Mielőtt a dús hajkorona ígéretében bízva bárki nekiállna a különféle csodákat ígérő kapszulák, házi praktikák tesztelésének, érdemes alaposan tájékozódni. Hasznos, ha tisztában vagyunk a tényekkel és igyekszünk utánajárni a féligazságoknak.

  • Ami kihullott, az már nem nő vissza!

Az egészséges ember átlagosan 100-150 ezer hajszál tulajdonosa. Ezek a hajszálak soha nincsenek ugyanabban a növekedési fázisban, és havonta kb. 13 mm-t nőnek. Minden egyes hajszálunk, melynek élettartama  kb. 2-6 év, három különböző fázison megy keresztül. Utána kihullik, de optimális esetben a helyébe ugyanabból a tüszőből új szál nő. Ez a folyamat a hajváltás, a természetes hajhullás, mely napi kb. 40-80 szál kihullását jelenti, hajmennyiségtől függően. Jó hír, hogy nagyon ritka a teljes kopaszságot előidéző hajhullás. Legtöbbször a hirtelen jelentkező, nagyobb mennyiségű hajhullást haj visszanövés  követi. A szálak csak abban az esetben nem nőnek vissza, ha a hajhagymák végleg elpusztulnak, de ez ritka! Nem összekeverendő a hajritkulással, ami gyakran hormonális eredetű probléma, ekkor  hajvonal hátrébb húzódik, a fejtető hajzata megritkul.

  • Ha sokat fésüljük jobban hullik!

Ez a tévhit onnan eredhet, hogy az erőteljes hajhullással küzdők a fésülködést is megpróbálják kerülni, hogy ne észleljék a sokkolóan nagy mennyiségű haj elvesztését. Azonban ez nem a fésülés következménye, fésülés nélkül is ki fog hullani, ami ki akar. Az tény, hogy ha állandóan szoros kontyot vagy copfot hordunk, előfordulhat valamilyen mértékű hajhullás. A copfba szorított haj először megtörik, majd egyszerűen kihullik az állandó húzástól.

A vérszegénység, a pajzsmirigy alulműködés, fehérje hiány, fogamzásgátlók, túl nagy igénybevétel, gócos fog, mandulagyulladás, klimax valamint a vírusos és gombás fertőzések is okozhatnak hajhullást. 

  • A stressz nem okozhat hajhullást

Nem igaz! A stressz  káros hatását  a szervezetünkre nézve nem szabad lebecsülni. A nőknél a hajhullásos esetek körülbelül negyven százalékában a stressz tehető felelőssé. Ha  tökéletes a laboreredmény, a gócvizsgálat sem talál gyulladást, akkor nem árt átgondolni, hogy mennyire stresszes az életünk, és változtatni! Nemcsak a hajunk, de egyéb más szervünk is kárát láthatja a tartós stressznek.

  • Túl sok hajápoló használata és a festés hajhulláshoz vezet

Nem igaz! Természetesen nem mindegy, hogy festés során milyen anyagokat használunk. Alapesetben a festés nem okoz hajhullást, kivéve, ha allergiás reakciót vált ki komolyabb gyulladással, amely már a hajtüszőket is érinti. Sokan azt gondolják, hogy a sokféle vegyszer alkalmazása a hajunkon hajvesztést eredményez. Tényleg rémisztő belegondolni, hányféle szérumot használunk nap mint nap: sampon, balzsam, hajzselé, hajlakk, hajszesz… Azonban tévhit, hogy ez elősegítené a hajhullást.

A fejbőr masszírozásával serkenteni lehet a hajhagymák működését. Ha valaki minden hajmosás alkalmával 1-2 percen keresztül masszírozza fejbőrét és ezáltal a hajhagymákat, annak sokkal egészségesebb lesz a haja.

  • A korpásodás hajhullást okoz

A korpásodás nem jár hajhullással. A korpát leginkább a fejbőrön előforduló gomba okozza, ami általában hajlam kérdése, hogy életünk során találkozunk e vele. Más a helyzet a gyulladásos fejbőr-betegségeknél, amikor az érintett területen foltokban kezd hullani a haj.

  • A csodákat ígérő, drága maszkok, hajcseppek megállítják a hullást!

Sajnos, a hajhullás kezelése nehéz feladat. Kivizsgálással, majd célzott kezeléssel jó eredményeket lehet elérni. Csupán samponnal, pakolással, csodákat ígérő kapszulákkal nem valószínű, hogy megoldható a probléma. A sokak által kedvelt házi praktikák hajhullás esetén nem mindig hoznak végleges megoldást. Sőt előfordulhat, hogy többet ártunk vele, mint használunk.  A házi kísérletezés helyett keressük fel a szakembert, aki szükség esetén gyógyszertári készítményeket javasol.  Kiegészítő kezelésként ajánlott olyan készítmények használata, melyekben megtalálható a cink, magnézium, A- vagy E-vitamin. Fontos tudni, hogy mitől hullik a hajunk, hiszen ezek a szerek hatástalanok például a vashiányból fakadó hajvesztés vagy a fejbőr bakteriális fertőzése esetén.

A hajhullás hátterében számos ok állhat. A pontos diagnózis felállítása olykor egyszerű, máskor viszont sok türelmet és kitartást igényelhet az orvos és a páciens részéről is.

komment Tovább
6 tévhit a hajhullásról! Tovább
Facebook Tetszik
0
komment

Ajánlott bejegyzések:

  • A sport, ami kortalan és mindenkié! A sport, ami kortalan és mindenkié!
  • Nyári tippek nőknek: fontos! Nyári tippek nőknek: fontos!
  • Izomgörcs? Legyőzve! Izomgörcs? Legyőzve!
  • Melltartóproblémák? Megoldva! Melltartóproblémák? Megoldva!
  • Reggeli szokások, amiket kerülj el! Reggeli szokások, amiket kerülj el!

A bejegyzés trackback címe:

https://parpercegeszseg.blog.hu/api/trackback/id/tr1014086461
Facebook Twitter Instagram

Hirdetés

Pár perc az egészségért

Fontos, hogy mindegyikünknek legyen pár perce Önmagára! Kérlek tarts velem, hogy hétről-hétre hasznos információval legyél gazdagabb! Praktikus tanácsok a mindennapokra egészség, szépség, wellness, párkapcsolat témakörben!

 oldal.jpg

Facebook oldaldoboz

Tovább a Facebook-ra

Keresés

A Pár perc egészség blogon megjelenő írások, cikkek a szerző tulajdonát képezik.

  • Msylwia (profil)
Health & Wellness & Beauty
süti beállítások módosítása
Dashboard