Mára a legnépszerűbb és legnagyobb közösségi hálóvá vált a Facebook, a mindennapjaink szerves részét képezi. Van pár olyan trükk, mely hasznos, de kevesen tudnak róla. Ezek segítenek biztonságosabbá tenni az oldalunkat illetve élvezetesebbé teszik a közösségi média használatát.
- Meghatározhatjuk, hogy milyen hirdetések jöjjenek fel
Már senkinek nem újdonság, hogy a Facebook folyamatosan vizsgálja, hogy milyenek az internetezési szokásaink, és ennek alapján dobja fel az oldalunkon a különböző hirdetéseket. Igyekszik minél több információt összegyűjteni rólunk, hogy aztán célzott hirdetésekkel bombázzon. A jó hír, hogy személyre szabhatjuk milyen releváns hirdetésekkel találkozzunk. Hihetetlenül sok témakör közül választhatjuk ki, hogy milyen témájú hirdetések érdekelnek. Hol állíthatjuk be? Beállítások – Hirdetések
- Elhunyt hozzátartozó facebook oldalának sorsa
Nincs is annál rosszabb, mikor az elhunyt Facebook oldalán még évekig lehetőség van születésnapi jókívánságokat küldeni azoknak, akik nem értesültek a szomorú tényről. Éppen ezért célszerű a saját Facebook oldalunkon hagyatéki kapcsolattartót megadni, aki emlékoldallá tudja nyilvánítani adott esetben az oldalunkat. Ezt a Beállítások – Fiók kezelése - Hagyatéki kapcsolattartó. Az ellenőrzött közvetlen családtagok kérhetik az elhunyt hozzátartozó fiókjának eltávolítását.
- Mit is tárol Rólunk a Facebook?
Mi mindent tud rólunk a Facebook? Beállítások menüpont alatt a Facebook adataink pontra kattintva töltsük le a Saját információt. Ezután már csak a jelszavunkat kell megadni, és körülbelül 10 perc múlva szembe is nézhetünk a valósággal. Lesznek majd meglepő dolgok…
- Megtudhatjuk, hogy illetéktelen megpróbált-e belépni az oldalunkra!
A Beállítások – Biztonság és bejelentkezés menüben megtekinthetjük a bejelentkezett eszközöket. Itt a Facebook megmutatja, hogy milyen eszközről és helyileg honnan jelentkeztek be. Ha valaki gyanús, akkor a 3 pontra kattintva távolról is kiléptethetjük az eszközt. Ugyanitt érdemes beállítani a kétfaktoros hitelesítést, mellyel magasabb szintű biztonságot érhetünk el. Értesítést kérhetünk az ismeretlen bejelentkezésekről a mobilunkra.
- Lehet, hogy van pár olyan üzenetünk, amiről nem is tudunk! Titkos üzenet…
Ha olyan próbálja felvenni velünk a kapcsolatot, akit nem ismerősünk a Facebookon, az ő által írt üzenet az Engedélykérések mappában (ami korábban az „Egyéb” nevet viselte) érkezik. Érdemes néha ezt a mappát is megnézni, lehet, hogy találunk néhány nekünk szánt, fontos olvasatlan üzenetet.
- Látsz valami érdekeset, de most nincs időd elolvasni? Tedd el későbbre!
Sűrűn megesik, hogy szörfölünk a posztok között, találunk valami érdekes cikket, de épp nincs elég időnk elolvasni. Később pedig már nem találjuk a rengeteg poszt között. Kevesen tudják, hogy az érdekes bejegyzéseket elmenthetjük későbbre, mind a mobilon mind az asztali verziónál. A menteni kívánt posztnál görgessük le a lenyíló menüt és nyomjunk rá a mentés gombra. Ezután bármikor visszanézhető a mentett menü pont alatt.
- Kikapcsolhatod a videó automatikus lejátszását
Biztos mindenkinek feltűnt már, hogy az utóbbi időben rengeteg videó jön fel a hírfolyamban, amit a Facebook automatikusan el is indít. Valljuk be, ez elég idegesítő. A Beállítások - Videók menübe az automatikus lejátszást ki tudjuk kapcsolni.
Tudtok praktikus Facebook funkciót?