Reggeli rossz szokásaink, amikre már oda sem figyelünk. Íme 3 dolog, amit jobb elkerülni, és máris könnyebben indul a napunk.
„Csak még 5 percet” - Az így szerzett reggeli pluszperceknek köszönhetően nem leszünk kipihentebbek, sőt! A "szundi" gomb nyomkodása többet árt, mint használ. A visszaszundítás során szervezetünk elölről kezdi alvási ciklusát, ám mire elérnénk a valóban pihentető alvási fázist, már meg is szólal újra az ébresztő, ettől még nyúzottabbak leszünk. Keressünk kedvenc zenéink között egy megfelelő ébresztőt, és mindjárt kellemesebb lesz az ébredés!
Első dolog megnézni mi is történt a világban - A közösségi média annyira meghatározza az életünket, hogy szinte észre sem vesszük, hogy azzal kelünk, azzal fekszünk. Reggel már automatikusan a mobilunkért nyúlunk, ellenőrizve miről maradtunk le az éjszaka. Érdemes azzal kezdeni a napot, hogy mások életét lessük, mások kommentjeit olvasgatjuk, ahelyett, hogy magunkra szánnánk időt? Sokkal jobban járunk, ha ébredés után negyed órával még kizárjuk egy kicsit a külvilágot, elszakadunk a technikai kütyüktől, és inkább a való világnak leszünk részei.
Éhgyomorra kávézni - Ébredés után első utunk a kávéfőzőhöz vezet? A kávé sokunk kedvence és még többen vagyunk, akik el sem tudjuk képzelni a reggelünket nélküle. Ha képtelenek vagyunk lemondani a reggeli kávéadagról, akkor se éhgyomorra igyuk, mert az fokozza a gyomorsav termelését, hosszútávon refluxot, gyomorfekélyt okozhat. Tegyünk bele egy kis tejet, tejszínt, így csökkenthetjük a gyomrot érintő káros hatást. És ha már kávé, ugye a reggelit nem hagyjuk ki? Ha szervezetünk nem kap lendületet a nap kezdetén, értelemszerűen nehezebben látja el feladatait, és kimerültség lesz rajtunk úrrá. Reggelire jó választás egy szendvics, vagy egy adag zabkása, amely szénhidráthoz és rosthoz juttatja szervezetünket. Óvatosan a népszerű gabonapelyhekkel, egy átlagos adag körülbelül 4 evőkanál cukrot tartalmaz. A sok cukor megnöveli az inzulin szintet és amikor ez a hatás elmúlik, levertnek fogjuk magunkat érezni.